KOMUNIKATY

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Błońskiej, za pośrednictwem Biura Podróży ARKA TRAVEL z Łowicza, organizuje wycieczkę autokarową na "Białe noce" do St. Petersburga i Rygi (6 dni) w terminie 22-27.07.2018 roku. Koszt wycieczki 2.200 zł/os (grupa min. 40 osób). Cena obejmuje transport komfortowym autokarem, 5 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 5 śniadań i 5 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota, pośrednictwo wizowe, wizę do Federacji Rosyjskiej. Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów miejscowych przewodników, systemów tour guide - razem 120 EUR/os.

1 DZIEŃ: Zbiórka Skierniewice, Łowicz, Błonie. Przejazd na Łotwę, nocleg.

2 DZIEŃ: Przyjazd do St. Petersburga - objazdowa wycieczka po miescie, m.in. Newski Prospekt, Plac Teatralny, gmach Admiralicji, Pałac Zimowy, Plac Zamkowy, pomnik Piotra I ("Jeździec Miedziany"), Cerkiew "Spas - na - Krwi".

3 DZIEŃ: Zwiedzanie St. Petresburga - Krążownik "Aurora", Twierdza Pietropawłowska, zwiedzanie Pałacu Zimowego z Muzeum "Ermitaż". Ok. godz. 24.00 wyjazd na nocną wycieczkę "Zwodzone mosty St. Petersburga".

4 DZIEŃ: Przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji cara Piotra I, Wielki Pałac (z zewn.), ogrody z fontannami i posągami. Powrót do St. Petersburga - zwiedzanie Placu i Soboru św. Izaaka, rejs statkiem wycieczkowym po rzekach i kanałach "Wenecji Północy".

5 DZIEŃ: Przejazd do Carskiego Sioła - podmiejskiej carskiej rezydencji, Pałac Katarzyny, w tym Rycerska Bursztynowa Komnata (odtworzona na 300-lecie Petrsburga). Wyjazd na Łotwę.

6 DZIEŃ: Zwiedzanie Rygi. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Wizy do Rosji:

W celu uzyskania wizy należy złożyć w Biurze Podróży ARKA TRAVEL do 20.06.2018 r.:

1. paszport wazny minimum do 30.01.2019 r.

2. zdjęcie 3,5 x 4,5 cm, kolorowe, ostre, czyste, kontrastowe, wydrukowane na papierze wysokiej jakości na białym tle, nie starsze niż 6 m-cy, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, bez nakrycia głowy - osoba patrząca na wprost, z zamkniętymi ustami (twarz nie może być przykryta włosami).

UWAGA!!! Zdjęcie nie może być takie samo jak w paszporcie - chyba, że paszport jest nie starszy niż 6 miesięcy.

3. Prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru). Wniosek wizowy powinien być poprawnie własnoręcznie podpisany czarnym długopisem. Podpis powinien byc identyczny jak w paszporcie. Wnioski wizowe można będzie wypełnić w biurze przy wpłacie na wycieczkę. Organizator nie ponosi odpoiedzialnosci za odmowę wydania wizy. Za sprostowanie błędów w wizie, wynikajacych nie z winy konsulatu pobiera się dodatkową opłatę.

Zapisy na wycieczkę przyjmuje Elżbieta Tryniszewska - skarbnik TPZB, tel. kom. 697 140 401.